Preskočiť na obsah

Aktuality v krajoch

Sme radi, že sa nám hlásia organizátori školských športových súťaží s informáciami, ako sa zhostili príprav a organizácie jednotlivých kôl.

O priebehu súťaží sa s nami podelili aj pracovníci CVČ AHOJ v Piešťanoch. Aj napriek pandemickej situácii zorganizovali  súťaže v rôznych športoch.

V piatok 22. októbra 2021  sa odohral kvalifikačný turnaj v malom futbale starších žiakov, ktorého sa zúčastnilo päť ZŠ. Víťazom sa stala ZŠ s MŠ Banka, ktorá spolu so ZŠ Drahovce (2. miesto) a ZŠ Scherera (3. miesto) postúpili do finále malého futbalu, ktoré je v pláne budúci rok.

Foto: CVČ Ahoj Piešťany

V piešťanskej lodenici sa uskutočnilo krajské kolo Trnavského kraja v disciplíne cezpoľný beh, kde okres Piešťany úspešne reprezentovali žiaci základných škôl, keď preteky suverénne ovládol Tomáš Talajka a Martin Bábik zo ZŠ Brezová a družstvo žiačok z Cirkevnej ZŠ sa umiestnilo na druhom mieste. V súťaži jednotlivkýň zvíťazila Eliška Drahovská. V súťaži stredných škôl zvíťazilo družstvo dievčat z Gymnázia J.B. Magina vo Vrbovom. Celkovou víťazkou sa stala Viktória Hanková. Chlapci z Hotelovej akadémie sa umiestnili na 3. mieste.

V Piešťanoch vyrastá talentovaná športovkyňa v bedmintone Ela Bieleschová. Navštevuje Klub Bedminton Piešťany a bedmintonový krúžok v CVČ AHOJ, ktorého pracovníci nám s hrdosťou napísali, že Ela je momentálne prvá hráčka slovenského rebríčka dievčat U 13. V dňoch 1. – 3. októbra 2021 sa zúčastnila medzinárodného turnaja „Slovak Youth U13“ konaného v meste Trenčín v M-Šport hale za účasti hráčov z Čiech, Maďarska, Poľska, Anglicka a Slovenska.

Mladá športovkyňa si už v prvom piatkovom stretnutí poradila s maďarskou dvojkou a neskôr aj s dvomi domácimi hráčkami. V sobotu na ceste pavúkom ju neprekvapila piata najlepšia Češka, ani poľská jednotka kategórie U13 a postúpila tak do úspešného nedeľného finále proti domácej hráčke z Košíc. Medzitým sa rozbehla aj súťaž v štvorhre, kde si s prešovskou spoluhráčkou zaslúžene vybojovali prvenstvo po troch výhrach nad Slovenkami v štvrťfinále a finále a Poľkami v semifinále.

My Ele gratulujeme k športovým úspechom a prajeme, aby sa jej v športe darilo aj naďalej.

Foto: CVČ Ahoj Piešťany
Facebook
Email
Print