Atletika

Pozornosť atletickej verejnosti sa tento školský rok upriami na Školské majstrovstvá sveta v cezpoľnom behu, ktoré sa budú konať na Štrbskom Plese 22. – 27. 4. 2022. Víťaz slovenského finále priamo postupuje na túto prestížnu medzinárodnú súťaž.

Viac o športe...

Atletika

  • 4 boj mladšieho žiactva

súťaž jednotlivcov
disciplíny: beh 60 m, skok do diaľky, hod raketkou Nerf, beh 600/1000 m

 

  • cezpoľný beh pre 9. roč. ZŠ a 1. – 2. roč. SŠ

Po zimnej prestávke pokračujeme krajskými kolami v  Banskej Bystrici, Nitre, Prešove a Žiline. Následne toto podujatie vyvrcholí školskými MSR v termíne 31. 03. 2022 v Bratislave v spolupráci so Slovenským atletickým zväzom.

Školské športové súťaže
  • 4-boj mladšieho žiactva
  • cezpoľný beh ZŠ a SŠ

prihlasovanie do súťaže a viac info TU


Telesná výchova

S projektom Detská atletika prišiel Slovenský atletický zväz s cieľom zaujať deti atletikou, dať im možnosť trénovať s modernými pomôckami a zažiť atletiku hrou, kým sa naplno pustia do pretekania vo “veľkej” atletike. Projekt upriamuje pozornosť najmä na deti vo veku 5 – 11 rokov, teda na vekovú skupinu, ktorej sa predtým venovala minimálna pozornosť. Už po pár rokoch od spustenia projektu vidíme, že tieto ciele sa Slovenskému atletickému zväzu darí napĺňať a o detskú atletiku je čoraz väčší záujem. 

Klubu, ktorý má minimálne 20 detí vo vekovom rozpätí projektu, vedie pravidelné atletické tréningy a aktívne sa zapája do súťaží Detskej atletiky vzniká nárok na zapožičanie atletickej súpravy Detskej atletiky v hodnote 800 €.

metodika pre trénerov a učiteľov a viac info TU

Kontakt

Atletika
Iveta Putalová

Vitajte na novej stránke!

Ak ste učiteľom a chcete sa zaregistrovať, urobte tak cez tlačidlo "prihlásenie" alebo priamo na úvodnej stránke cez "rezervačný portál ŠŠ".